Jak działa program?

Jak działa program do fakturowania ?

Obsługa programu do wystawiania faktur online tufaktura.pl jest wręcz dziecinnie prosta! Cały proces rejestracji (założenia indywidualnego konta użytkownika w programie), wystawiania faktury online, wysłania jej do klienta oraz zarchiwizowania w chmurze internetowej można opisać w trzech prostych etapach.

Etap 1

Aby rozpocząć korzystanie z fakturowania online tufaktura.pl, należy przede wszystkim założyć w nim bezpłatne konto. W tym celu konieczne jest uruchomienie panelu rejestracyjnego dostępnego bezpośrednio na stronie tufaktura.pl. Po uruchomieniu panelu rejestracyjnego, system będzie wymagał podania odpowiednich danych w polach przeznaczonych do edycji dla użytkownika.

W systemie do fakturowania online tufaktura.pl dane potrzebne do rejestracji są standardowymi danymi rejestrowymi firmy, widocznych chociażby w systemie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), czyli takich danych jak:

NIP

adres

login

adres poczty elektronicznej do obsługi systemu

oraz hasło używane do logowania się do systemu fakturowania online.

Po zarejestrowaniu konta w serwisie otrzymamy zawsze miły prezent od autorów rewolucyjnego systemu do fakturowania online - program pozwoli nam na wystawiania faktur online i nieograniczone korzystanie z jego pozostałych funkcji przez nawet 30 dni od daty rejestracji.

Etap 2

Po zarejestrowaniu konta należy je odpowiednio skonfigurować, aby odpowiadało dokładnie naszym potrzebom. System do fakturowania online tufaktura.pl jest bardzo intuicyjny, także jego odpowiednie ustawienie nie będzie problemem nawet dla osób, które z komputerami nie mają za wiele wspólnego, a Internetu używają głównie do rozrywki lub pozyskiwania informacji.

W odpowiednich zakładkach i polach formularza musimy ustawić dane naszej firmy, jakie będą widniały na fakturze, domyślny termin płatności dla naszych klientów oraz bardzo ważną informację - numer konta bankowego, na które mają realizować przelewy (oczywiście faktury mogą być rozliczane także w formie gotówkowej, system przewiduje możliwość wystawienia faktury online z odpowiednią adnotacją).

Możemy także ustawić odpowiednie opcje powiadomień dla użytkowników - dzięki nim system będzie automatycznie informował naszego klienta, kiedy zbliży się na przykład termin opłacenia faktury.

Etap 3

Po skonfigurowaniu naszego konta użytkownika w programie do faktur online nadchodzi czas na wystawienie pierwszej faktury lub paragonu.

W ramach systemu fakturowania online mamy możliwość wystawienia kilku rodzajów dokumentów - faktury vatowskiej, faktury pro forma, faktury korekty (w przypadku kiedy chcemy poprawić dane na fakturze wystawionej poprzednio), a nawet rachunki, paragony, KP i KW.

Jak widać, fakturowanie online tufaktura.pl przewiduje wiele opcji i narzędzi, z których korzystać będzie każdy zaangażowany przedsiębiorca.

Biorąc pod uwagę bardzo niskie ceny pakietów systemu fakturowania TUFAKTURA.pl, liczba oferowanych opcji zdecydowania działa na rzecz zakupu tego systemu. Każdy klient posiadający takie narzędzie w zasobach swojej firmy doceni wygodę użytkowania i oszczędność czasu.

darmowy program do faktur darmowy program do fakturowania fakturowanie online